Ђак генерације

Датум: 21. Jun 2022 23:13 Категорија: Новости

21. 06. 2022.
Данас је  у дворани МТС-а одржана Промоција ђака генерације 2022-свечана додела  награда ђацима генерације  основних  и средњих школа града Београда. Нашу школу је представљала Јована Шибалић, која се марљивим  учењем и радом изборила за титулу ђака генерације  наше школе.  И  како је министар просвете, науке и технолошког развоја, Бранко Ружић рекао:
" Велика је част и успех бити међу  300 најбљих престоничких ђака. Ово није само признање за остварене резултате већ и за труд  и за успехе  на такмичењим, примерено  владање, добар однос са друговима, наставницима"

Честитамо Јовани и желимо јој пуно успеха у даљем школовању!

Између две ватре

Датум: 21. Jun 2022 21:59 Категорија: Новости

7.6. 2022.     Између две ватре

Ученички парламент наше школе  организовао је спортски дан за ученике 5. и 6. разреда. Овог пута надметале су се мешовите екипе свих одељења петог и шестог разреда. После веома динамичне али фер борбе у финале су се пласирале екипе 5-4 и 6-3 разреда. До самог краја је била равноправна борба, али су на крају ипак славили ученици 5-4, док су друго место освојили ученици 6-3.
 Ученички парламент честита свим учесницима и захваљује се наставнику физичког васпитања на помоћи у организацији и суђењу.

ише слика у Галерији.

Екскурзија шестог разреда

Датум: 23. Maj 2022 11:27 Категорија: Новости

,,Благо оном тко зна да не зна, а хоће да зна“ - ,, Зло је ко не зна, а учити се не да“

У четвртак, 19. маја, ученици шестог разреда, заједно са одељењским старешинама,
посетили су Тршић, манастир Троношу, Бању Ковиљачу и Етно комплекс „Сунчана река“.
Црква у манастиру Троноша посвећена је Ваведењу Богородице, и подигнута је
давне 1559. године. Чесма девет Југовића је још једна знаменитост целог лозничког краја,
као и самог манастира Троноша. Налази се стотињак метара пре улаза у манастир. Спомен
кућа Вука Стефановића Караџића, први је музеј на отвореном у Краљевини Југославији.
До Вукове куће на сваких 10-ак метара чекала нас је понека народна пословица, а
на самом улазу у двориште Вукове куће, стоје његове речи: „Ја сам се у Србији родио и
узрастао и зато ми се чини да на свијету нема љепше земље од Србије, нити љепшег

Tакмичењe "Заставе света",

Датум: 17. Maj 2022 12:18 Категорија: Новости

У  нашој школи је 11. маја  одржано финале такмичења "Заставе света", које је организовао Ученички парламент у сарадњи са географском секцијом наше школе. Од почетка такмичења учествовало је више од стотину ученика виших разреда наше школе и после више квалификационих група издвојило се двадесет финалиста.
Највише знања и брзине су показали следећи ученици ,који су од Ученичког парламента као награду добили медаље и дипломе.
1.место и златну медаљу - Никола Шумановац 6-2
2.место и сребрну медаљу - Александар Јовић 6-4
3.место и бронзану медаљу - Милош Мартиновић 8-1
4.место и диплому - Огњен Дулетић 5-2

Ученички парламент се захваљује и честита свим учесницима 😀

Географија

Датум: 07. Maj 2022 22:45 Категорија: Новости

На Градском такмичењу из географије ученици наше школе  су постигли следећи резултат:
  Ружица Врељански VII/1  и Лазар Јевтић VII/3  су освојили 2, место. Честитамо!!!

Ученички парламент и спортски дан у ОШ

Датум: 03. Maj 2022 20:15 Категорија: Новости

Чланови ученичког парламента су провели диван спортски дан у дружењу и спортском надметању са децом којој је потребна додатна подршка у раду и учењу у ОШ"Душан Дугалић" Сви су нас срдачно примили и дивно смо се дружили и такмичили у играма где резултат није био битан, већ само дружење.  Више слика у Галерији

Екскурзија осмог разреда

Датум: 22. April 2022 22:52 Категорија: Новости

Екскурзија осмог разреда је ове године реализована 14.,15., и 16. априла. Ученици су посетили Ђавољу Варош, Прокупље, Пролом Бању, Ниш,  Пирот.
У Галерији можете погледати албум  Екскурзија 2022.  а  детаљније о екскурзији  прочитајте у документу  Екскурзија осмог разреда.

Дан планете Земље

Датум: 22. April 2022 20:40 Категорија: Новости

Ученички парламент наше школе у сарадњи са географском секцијом је поводом обележавања Дана планете Земље организовао квиз "Заставе света" за ученике виших разреда.  Било је много заинтересованих ученика ,тако да је такмичење организовано више дана. Двадесет најбољих познавалаца застава ће учествовати у финалу које ће бити организовано после пролећног распуста. Честитамо свим учесницима на изузетном знању а финалистима желимо много среће у даљем такмичењу.
У холу школе је постављен пано "ПАМЕТ У ГЛАВУ, ЂУБРЕ У КАНТУ", као подсетник да планету Земљу чувамо тако што на првом месту чувамо своју најближу околину.

Сајам туризма

Датум: 26. Mart 2022 16:29 Категорија: Новости

24.03.2022. Чланови Географске секције наше школе са наставницом географије Невенком Миливојевић посетили су Сајам туризма "Између планина и мора". Уживали су у презентацији најатрактивнијих дестинација у нашој земљи, као  и у иностранству. Најтраженије дестинација наших туриста су и ове  године биле Грчка,Турска и Египат. Ученици су се упознали са природним и културно-историјским потенцијалима свих држава учесница , али смо се сви сложили да су се и ове године у најлепшем светлу представиле туристичке организације градова из наше земље . Деца су се забавила и научила много нових и интерисантних  појмова везаних за туризам посебно наше државе.

ПРОБНИ ЗАВРШНИ ИСПИТ

Датум: 23. Mart 2022 20:24 Категорија: Новости