Радионица о рециклажи

Датум: 20. Oktobar 2021 12:22 Категорија: Новости

Дана 23. 09. 2021. године одржана је радионица на тему отпада и рециклаже у одељењу
осмог разреда код одељењског старешине Бранкице Дракулић Дрезгић.
Радионицу је у сарадњи са школом ОШ „НХ Синиша Николајевић“ реализовало удружење „Пријатељи деце Врачара“.
    Предавачи који су деци приближили тему отпада и рециклаже су дипломирани Географи за област заштите животне средине Душица Јовановић и Ирена Благајац.
Уз презентацију и интерактиван рад са ученицима, предавачи су појаснили проблематику прекомерне количине отпада,
значај смањења продукције отпада, правилно управљање отпадом и важност рециклаже.
Такође, кроз разговор са децом наведени су и практични примери којима се доприноси смањењу отпада и рециклажи.
На крају часа одржан је  „Еко-квиз“ у којем су ученици активно учествовали и проверили знање,
као и игра асоцијација са појмовима о рециклажи у којој су тимски погодили коначно решење.