Светосавски баскет турнир

Датум: 24. Januar 2020 13:40 Категорија: Новости

2.1.2020. Светосавски баскет турнир

Ученички парламент наше школе је и ове године организовао Светосавски баскет турнир за ученике виших разреда. На турниру су учествовали сви виши разреди подељени у две категорије. После поштене и узбудљиве  борбе победу у млађој категорији је однела екипа 5-1 у саставу : Игор Поповић, Сава Констандиновић, Василије Биришић и Илија Вићентић, док је друго место припало екипи 5-3 у саставу: Андреј Блашковић, Милош Јанковић, Немања Парлић и Данило Давидовић. Треће место је освојила екипа 6-2 у саставу: Ђорђе Дикић, Марко Јелић и Урош Степановић. У старијој категорији победу је однела Б екипа 8-1 коју су чинили: Петар Бојановић, Илија Солдо, Петар Гргур и Никола Поповић, друго место је освојила А екипа 8-2 у саставу: Михаило Миловановић, Александар Бранковић, Лука Влаховић и Никола Илић а треће место је освојила А екипа 8-1 у саставу Михајло Петровић, Лазар Никола Томић и Лука Спасојевић. За најборбенијег играча турнира је проглашен Игор Поповић 5-1. За организацију такмичења су били задужени наставници физичког васпитања Снежана Драшковић и Бојан Васиљев, као и руководилац Парламента наставница Невенка Миливојевић. Ученички парламент је од својих средстава обезбедио дипломе и слатке пакете за победнике као и прелазне пехаре. Свим учесницима честитамо на фер борби и сви се радујемо неком од наредних такмичења.  Више слика у Галерији.