НОЋ ИСТРАЖИВАЧА - ДЕСЕТА НОЋ, КРОЗ ЗНАЊЕ ДАЈЕ МОЋ

Датум: 01. Oktobar 2019 18:14 Категорија: Новости

27.09.2019.  НОЋ ИСТРАЖИВАЧА - ДЕСЕТА НОЋ,  КРОЗ ЗНАЊЕ ДАЈЕ МОЋ

Чланови географске секције шестих разреда наше школе су са наставницом географије Невенком Миливојевић посетили "Ноћ истраживача" која се у нашој земљи одржава десети пут по реду. Због велике гужве на почетној станици  нису били у могућности да учествују у "Лову на благо",  али све их је одушевила посета Француском институту и институту Сервантес.  Наши будући научници су учествовали у бројним еколошким радионицама и квизовима где су освајали и симболчне поклоне за своје знање. Научили су како уз помоћ паметних еколошких решења свет сутрашњице може да буде боље место за живот свих нас.На интитуту Сервантес су учествовали у радионици "Мојих 15 година" где су на забаван начин могли да науче шта чини идентитет једне младе особе, како се он формира и да ли постоји само један идентитет када су у питању млади и  како да се боре за свој глас? Ученици су  могли су да виде победничка решења у оквиру међународног конкурса "НеМогући дизајн" и да сазнају како раде 3D штампачи. Подсетили смо се шта је географска ширина и дужина и видели где су уписане координате нашег града  Обзиром да ове године "Ноћ истраживача" траје два дана деца ће  моћи  са својим родитељима да оду у једну креативну суботњу шетњу и родитеље врате у детињство.