Екскурзија петог и шестог разреда

Датум: 22. Maj 2018 20:24 Категорија: Новости

ЕКСКУРЗИЈА УЧЕНИКА ПЕТИХ И ШЕСТИХ РАЗРЕДА
18.05.2018. Ученици наше школе су ишли на једнодневну екскурзију са својим одељењским старешинама , Маријаном Стаменковић, Снежаном Драшковић, Зораном Лучићем, Иваном Младеновић и Невенком Миливојевић. Прво одредиште је био манастир Копорин из периода српске средњовековне државности а затим село Радовање и обилазак места погибије Вожда Карађорђа и цркве Захвалнице са портретом Карађорђа у природној величини. Наставили смо пут до цркве Покајнице а касније и обишли етно села Моравски Конаци где су имали и времена за спортске активности. Последња дестинација  и за ученике најзанимљивија  био је Природњачки центар у Свилајнцу и обилазак Дино парка и изложбе Вулкан. Ученици су се упознали са природним и друштвеним одликама овог дела наше земље, сазнали нешто ново о културном наслеђу и на интересантан начин усвојили знања настанку  наше планета  и како је текла еволуција биљног и животињског света. Најважније је да су развијали спортски дух и другарство. Још слика погледајте у ГАЛЕРИЈИ.