Фестивал науке "Један на један"

Датум: 15. Decembar 2017 21:16 Категорија: Новости

14.12.2017.
 Двадесет ученика наше школе чланова
Географске секције. са наставницом Невенком Миливојевић посетило је Фестивал науке "Један на један". Ученици су на научно - фантастичној бини гледали филмске илузије које им је дочарао Стив Вулф оснивач организације "Наука у филмовима" у Холивуду. У осталим халама су учествовали у разним експериментима од хемије до космологије, од психологије до физике, од географије до биологије и кроз све научне области учили да развијају критичко размишљање.Ученици су се опробали и у незаборавној трци са различитим виртуелним животињама, видели како настају сталактити и сталагмити као и крашки извори, путовали кроз свемир,, учествовали у тренингу за космонауте  и видели зашто нашу планету са правом називамо динамичном планетом.