Ученици трећег разреда на „Дечјој пијаци“

Датум: 03. Oktobar 2017 19:53 Категорија: Новости

У оквиру обележавања Дана европске баштине ЈКП „Градске пијаце“ у сарадњи са Градском општином Врачар у суботу 30.9.2017. године организовали су манифестацију „Дечја пијаца“.
Нашу школу представили су ученици трећег разреда са својим учитељицама Сањом Игњатовић и Миланом Митић.
На пијачној тезги наше школе изложили смо производе наших трћака – „тегле“ са зимницом, јесење медаљоне, рамове за слике, јесење пејзаже, маске... Наши ученици одлично су се снашли у улози малих трговаца, а шесторо ученика се представило рецитовањем.
Простор на пијаци је оживео на несвакидашњи начин. Био је испуњен дечијим осмесима и гомилом одраслих заинтересованих пролазника и купаца. Поред родитеља и наставника „Дечија пијаца“ је нарочито привукла пажњу наших старијих суграђана, којима су мали трговци били веома симпатични.
За крај овог предивно проведеног дружења пуштане су дечије песме, а мали продавци и рецитатори изашли су на бину да уз музику и игру употпуне дечији дан на Каленић пијаци.