Музеји Србије 10 дана од 10 до 10 бесплатних програма

Датум: 22. Maj 2017 18:22 Категорија: Новости

17.05.2017.

У оквиру манифестације  Музеји Србије 10 дана од 10 до 10 бесплатних програма, ученици 5-2 са одељењским старешином Невенком Миливојевић посетили су више музеја.
    У Студентском парку им је показан споменик најпознатијем српском географу Јовану Цвијићу а после тога смо посетили Етнографски музеј и изложбе Народна култура Срба у 19. и 20. веку као и изложбу "Лего у Србији"

У оквиру исте манифестације посетили смо и Галерију Природњачког музеја на Калемегдану и изложбу "Метеорити гласници Свемира".
Видели смо неке од наших најпознатијих метеорита, Сокобањски, Јелички и Димитровградски, као и друге чувене метеорите из света међу којима су Кањон Диабло,Мудрабиља, Хенбери, Бјорбуле, Толука. Највише им се свидела макета кратера у Аризони.

Последњи музеј који су ученици 5-2 обишли је Војни музеј, који представља један од симбола Калемегдана, где су изложени различити предмети за војну употребу. Обзиром да су овог пута са одељењским старешином ишли само дечаци овај музеј је на њих оставио и највећи утисак.