"Пронађи ослонац"

Датум: 13. Oktobar 2016 19:33 Категорија: Новости

12. 10. 2016.
Ове године Светски дан борбе против артритиса, Удружење оболелих од реуматских болести Србије обележило је под слоганом "Пронађи ослонац". Ђаци наше школе, чланови Ученичког парламента, Сара Галовић, Вукашин Минић, Анђела Попадић и Петар Ђапић са наставницом Невенком Миливојевић учествовали су у обележавању овог дана у Бео ЗОО врту.  Три особе са великим луткама слоновима на леђима, симболичним перфомансом су показале сву тежину болести и притиска на кичму коју трпе оболели од спондилоартритиса. Саслушали су предавање о значају физичких вежби у очувању кичменог стуба и значају раног дијагностиковања било које болести. Такође су схватили колико је у свакодневном животу важно да помажемо једни другима, посебно ако нека особа има здравствених проблема и колико дружење са животињама има благотворан утицај на здравље људи.