ДАНИ ЕВРОПСКЕ БАШТИНЕ

Датум: 05. Oktobar 2016 09:28 Категорија: Новости

У оквиру манифестације "Дани европске баштине" и ученици наше школе узели су учешћа. Ученици шестог разреда који похађају предмет Свакодневни живот у прошлости били су гости Републичког завода за заштиту споменика на Врачару. Запослени у Заводу потрудили су се да веома интересантним радионицама едукују и забаве наше шестаке. Радионица је носила назив "Како чувамо културно наслеђе" и била је подељена у два дела. У уводном делу ученици су се упознали са тим шта је културно наслеђе, ко ради у Заводу и који је њихов посао.У другом делу ученици су били подељени у групе и кроз игру прошли сваку радионицу: били су археолози, рестауратори, градили стару кућу и видели како раде конзерватори. На ово путовање ученике је водила наставница историје Ивана Младеновић.Ученици су били веома задовољни и пожелели су са се овај сусрте понови.

Слике са дружења погледајте у галерији на линку: