Бесплатни уџбеници за 2016/2017. годину

Датум: 13. Maj 2016 10:34 Категорија: Новости

Поштовани родитељи,
Обавештавамо Вас да су у току активности Министарства просвете, науке и технолошког развоја у процесу реализације пројекта Бесплатни уџбеници за школску 2016/2017. годину.
Министарство припрема акт Владе у вези са пројектом у оквиру којег ће највећи део средстава бити утрошен за финансирање набавке и доделу уџбеника за ученике кориснике новчане социјалне помоћи.
Заинтересовани родитељи, односно старатељи требало бида се пријаве одељењском старешини најкасније до 17. маја 2016. године.
Поред пријаве за бесплатне уџбенике, родитељи би требало да доставе школи потврду надлежног органа социјалне заштите о томе  да су  корисници новчане социјалне помоћи, као и писану сагласност да школа може да обрађује те податке, најкасније до 10. јуна 2016. године. Ученици родитеља који не доставе потврду неће моћи да добију бесплатне уџбенике.