САЈБЕР БУКВАР

Датум: 23. Mart 2016 22:28 Категорија: Новости

САЈБЕР БУКВАР: како до лепог понашања на интернету

15. марта  2016. године, двадесет ученика петог и шестог разреда наше школе присуствовало је догађају под називом Сајбер буквар који је одржан у организацији Теленор фондације у Центру Сава. Музичко сценски догађај организован је у партнерству са  компанијом Huawei и уз подршку Министарства просвете, науке и технолошког развоја, Министарства унутрашњих послова и УНИЦЕФа.
Сајбер буквар се надовезује на  иницијативу Зауставимо дигитално насиље која је усмерена на подизање свести о постојању дигиталног насиља и ширењу знања како да се заштитимо од њега.
Мисли пре него што постујеш, не веруј свему што је написано, била је главна парола и песма догађаја.
Свесни утицаја фесбука, Теленор фондација је са партнерима креирала Фејсбук страницу Бирај речи, хејт спречи, са циљем да се ученици охрабре да промовишу квалитетне садржаје и комуникацију на друштвеним мрежама. Активацијом СОС апликације која је доступна на овој Фејсбук страници жртвама и сведоцима дигиталног насиља је омогућено да насиље пријаве и спрече у реалном времену и добију неопходну помоћ стручњака – онлајн.
Све што су тада чули, видели, доживели, сазнали, ученици ће пренети друговима из својих одељења.