Катарина Цуканић, ауторка часописа

Датум: 16. Mart 2016 14:44 Категорија: Новости

Интервју са Катарином Цуканић, ауторком часописа „Мала журка“

Катарина Цуканић, ученица трећег разреда, посетила је школску библиотеку и донела нам најновији број свог часописа „Мала журка“.
Искористили смо прилику да поразговарамо мало са Катарином о машти коју улаже правећи овај часопис.

Колико већ дуго постоји часопис „Мала журка“?
-Око годину дана. Почела сам да га пишем када сам имала осам година. Сада је изашло 9. издање.

Да ли ти неко  помаже око часописа?
-Углавном све радим сама. Мама ми понекад помогне када упаднем у невољу са куцањем на компјутеру, али све остало сама радим.

-Ко је све рубрике постоје?
У часопису постоје сталне рубрике. Баве се различитим темама, али посебно бих издвојила рубрику Доживљаји мачора Цакија и Мали кувар.

-Ко је мачор Цаки?
Цаки је мој мачор. То је заиста необичан мачак, тако да у сваком свом броју ја опишем по неки његов догађај.

-Мали кувар је рубрика која се бави кулинарством?
Да. У тој рубрици сваки пут објавим по неки испробан рецепт са сликом. У овој рубрици може да учествује свако, довољно је само да ми достави свој рецепт са сликом.

-Која рубрика ти највише задаје мука приликом стварања?
Интервју. Интервјуишем различите људе, па онда за сваког морам да направим посебна питања.

-Ко је све дао интервју за твој часопис?
Велики број људи је дао интервју за мој часопис. Наставница енглеског, моја учитељица Милица Ћурин, наставница у боравку, директор школе, сликарка Марија, вероучитељ.Међу њима се нашла и Данијела Врањеш, глумица, чији интервју можете прочитати у првом броју мог часописа.

Поред ових рубрика, Катарина у свом часопису бише о занимљивостима везаним за животиње, објављује цртеже својих другара и песмице које могу да се уче напамет. Поред забавног дела, Катарина се потрудила да часопис оплемени и играма за мозгање, па у часопису можете пронаћи рубрику која носи назив Мућни главом, Асоцијације, као и страну посвећењу учењу енглеског језика. На самом крају, постоје и рубрике за предах које носе назив Карикатура и Бојанка.
У последњем броју часописа можете видети и аутограме Новака Ђоковића и Ненада Зимоњића које је Катарина лично добила и објавила у свом часопису.

Питали смо је и колико слободног времена одваја за писање?
Сваки дан одвајам време за писање. Уживам у томе, тако да чим завршим са школским обавезама, почнем да пишем.

Како другари реагују на „Малу журку“?
-Воле да читају мој часопис и радују се сваком новом издању.

Поздравили смо се са Катарину и сложили се са остатком наших другара –да и ми са нестрпљењем очекујемо следећи број часописа „Мала журка“.