УПИС У ПРВИ РАЗРЕД

школске 2024/2025

Поштовани родитељи/други законски заступници,
Упис у први разред Основне школе "НХ Синиша Николајевић" за школску 2024/2025 годину обавиће се од 01. априла до 31. маја 2024. године.   У први разред уписују се деца рођена од 1. марта 2017. до 28. фебруара 2018. године.  Деца рођена од 1. марта 2018. до 31. августа 2018. године чији родитељи желе да она пођу раније у школу, уписују се у школу уз претходну проверу спремности за упис у школу.
У школу могу да се упишу и деца рођена пре 1. марта 2017. године која због болести или других  оправданих разлога нису још уписана у школу.
Школа ће преко портала еУправе понудити термине за упис и тестирање деце. Родитељима/другим законским заступницима ће бити омогућено да кроз апликацију  коришћењем услуге еЗаказивања закажу упис и тестирање, почев од 20.марта 2024. године,  тако што ће изабрати жељени термин који је слободан.  Уколико неко од родитеља/других законских заступника није у могућности или не жели да закаже
термин електронским путем, потребно је да позове школу радним данима од 10 до 13 часова   (контакт телефон 0112836621), како би овлашћено лице заказало термин уместо родитеља кроз  апликацију.  У периоду од 01.априла до 31.маја врши се упис деце у први разред основне школе, у складу  са заказаним терминима.   У заказано време родитељи/други законски заступници (довољан је  само један родитељ), заједно са дететом долазе у школу где се код психолога школе обавља  тестирање детета.
Родитељи/други законски засртупници приликом уписа детета не доносе ниједан документ у  папирном облику - школа електронским путем прибавља податке из матичне књиге рођених, из  евиденције пребивалишта, здравственог информационог система о обављеном здравственом  прегледу, као и податак о похађању припремног предшколског програма посредством ЈОБ-а.  Изузетно, ако је лекарски преглед обављен код приватног лекара или у војној здравственој  установи, потребно је да га родитељ донесе у школу приликом уписа.
Сва питања и недоумице у вези са заказивањем термина могу се поставити на контакт телефон
школе 0112836621 или Министарства просвете - подршка родитељима 0117350557.

ДИРЕКТОР ШКОЛЕ
Влатко Кљајић